Навчально-виховний процес

Навчально-виховний процес в КЗ «ЦДЮТ» здійснювався згідно Статуту КЗ «ЦДЮТ», за Типовими навчальними планами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 22.07.2008 р. № 676 та програми МОН України, затвердженими відділом освіти Слов’янської міської ради.

У 2014 -  2015 навчальному році на базі КЗ «ЦДЮТ», загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів, ДЮКів за місцем проживання працювало 110 гурток та творчих об’єднань, які охоплювали понад 1804 учня.

Напрямки

Всього:

110

1804

Навчально-виховний процес у КЗ «ЦДЮТ» здійснювався диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, здібностей, з урахуванням віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я) з  використанням організаційних форм роботи: заняття, гурткова робота, клубна, урок, лекція, індивідуальне заняття, змагання, похід, екскурсія, конференція, згідно з Положенням про позашкільний навчальний заклад, затвердженого  наказом  Міністерства  освіти  і  науки  України 05.11. 2009 № 1010, та Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 10.12.2008 № 1123.

Були організовані  гуртки для дітей з обмеженими фізичними вадами:

-         «Сузір’я» - 1 гурток, центр соціальної реабілітації дітей-івалідів, керівник Ніколаюк Н.В.

-         Декоративно-ужиткового мистецтва – 2 гуртка, школа-інтернат для дітей з обмеженим зором, керівник: Ляшова О.С.

-         «Рукоділля» - 1 гурток, центр соціально-психологічної реабілітації дітей, керівник Куракова Т.В.

Вихованці цих гуртків приймали участь у обласному та міському конкурсі з декоративно-ужиткового мистецтва «Ми все можемо» та брали участь у заходах Центру.

Велика увага приділялась роботі з дітьми тимчасових переселенців. Діти залучались до роботи у гуртках, приймали участь у творчих та розважальних заходах Центру. До Дня Святого Миколая 50 дітей прийняли участь у святі та отримали солодкі подарунки.

Якість знань та навичок учнів перевірялась під час проведення підсумкових занять, конкурсів професійної майстерності, спортивних змагань, а також через участь у міських та обласних заходах, згідно планів обласних масових заходів ОПДЮТ, ОЦТТДЮ, ОЕНЦ, ОЦТК.

Cлов’янська філія Донецького територіального відділення МАН працює на базі КЗ «ЦДЮТ» та об’єднує секції педагогічного ліцею та КЗ «ЦДЮТ».

У 2014 – 2015 н.р. продовжили роботу 12 секцій МАН  КЗ «ЦДЮТ». Науково-дослідницька робота у секціях проводиться за напрямками: українська мова та література, фольклористика, зарубіжна література, англійська та німецька мови, математика, фізика, біологія, хімія, інформатика, педагогіка, історичне краєзнавство. Ці секції об’єднують майже 180 учнів. Заняття у секціях проводяться групові, індивідуальні та пошуково-дослідницькі. Проводяться наукові конференції, круглі столи, зустрічі з науковцями.

Перший етап захисту науково-дослідницьких робіт пройшов у грудні 2014 року на базі педагогічного ліцею та ДДПУ.

У конференції прийняли участь 260 слухачів, до захисту допущено 42 роботи. Результати участі у конкурсі додаються.

Слов’янська філія МАН співпрацює з ДДПУ  (м. Слов’янськ),  ДГМА (м. Краматорськ). Досягнення висвітлюються у пресі та на місцевому телебаченні. Переможці нагороджуються на щорічному святі «Обдаровані діти».

Результати досягнень вихованців

Досягнення

П.І.Б.

1.

Міжнародний турнір з вільної боротьби «Торські ігри»

1місце

28.11.2014

Синицький Данило

Нікітін Гаврило

Нікітін Микита

2.

Регіональний вокальний конкурс «Зажги свою звезду»

Грудень 2014

Солодухова Софія

3.

Чемпіонат України з шахів      м. Херсон

Січень

Білоус Михайло

4.

Обласний 47 зльот зі спортивного туризму

20.06.2015

Турклуб «Тор»

5.

«Сіверський Донець – очами молоді 2014»

«краще фото»

24.11.2014

Турклуб «Тор»

6.

«Сіверський Донець – очами молоді 2014»

1, 3 місця

«кращій малюнок»

24.11.2014

Березюк Дарина

Бобух Маргарита

7.

Турнір з вільної боротьби «Чемпіонат ДЮСШ «Локомотив»

28.03.2015

Синицький Данило

8

Регіональний конкурс починаючих вокалістів «Перші ластівки»

Грудень 2014

Нагорна Катя

Нагорна Даша

Чернова Ліза Непокупна Поліна

9.

Регіональний вокальний конкурс «Голос-діти»

Серпень 2015

Скворцова Олександра

10.

Кубок Донецького департаменту освіти зі спортивного орієнтування «Осінні старти - 2015»

2 місце командне

3 місце командне

09-11.10.

Матвієнко Маргарита

Зоря Карина

Устінов Іван

Савва Микита

Курочкін Олександр

11.

Відкритий Кубок Донецької області серед учнівської молоді з пішохідного туризму «Срібний карабін», присвячений Дню Збройних сил України

2 місце командне

3 місце особистий залік

28.11.2015

Смірнова Марія

Герда Владислав

12.

Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»

28.10.2015

Таткало Владислава

13.

ІІ етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя батьківщина - Україна»